Świat pełen technologii

Gry komputerowe stanowią ważną część rynku dla najmłodszych. Coraz częściej to rozrywka dla pokoleń. Format rozgrywki przenosi się również na urządzenia mobilne. Przykładem może być tu angry birds go. Popularne ,,ptaki” są ogólnym, ale nie jedynym fenomenem na rynku. Światowy rozgłos to efekt odpowiedniego marketingu, prostoty oraz jednoczesnej mnogości opcji.

Oprócz pełnoprawnych tytułów, uznanie zyskują również gry bezpłatne. Co prawda dodatki posiadają już określoną kwotę zakupu. Możemy jednak próbować swoich sił bez tzw. wkładu finansowego. Potencjał z tym związany widzą giganci w świecie zabawek. Przykładem może być cobi z kolekcją związaną z popularnymi ,,czołgami”.

Czy przyszłość szykuje poważne zmiany? Zdaje się, że technologia może z czasem wypierać tradycyjne zabawki. Daje nam ciekawe możliwości (aktualnie pracuje się nad tzw. wirtualną rzeczywistością). Dodatkowo, rozrywkę tego typu docenia również starsze pokolenie, będące pierwszą ,,komputerową” generacją.

We wszystkim musimy jednak szukać przede wszystkim pozytywów. Postępu nie da się zatrzymać. Umiejętne jego wykorzystanie będzie niosło korzyści. Dzieci zapoznane z technologią, lepiej radzą sobie z potencjalnymi nowościami. Kształtują przy tym określone sfery mózgu. Ważne jest jednak to, aby cyfrowy świat nie był jedynym, który poznają. Dlatego też rodzic powinien zwracać uwagę na zrównoważony rozwój. Czas przy komputerze? W porządku, ale w pewnym stopniu ograniczony. Ustalenie limitów pozwoli na zabawę w gronie rówieśników.